ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد

اهمیت موضوع:
, ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

خبرگزاری تسنیم گزارش داده که «مدیر مالی وزارت نفت» که قصد خارج کردن ۲۵ میلیون دلار به خارج از کشور داشته، صبح امروز بازداشت شده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، این مقام مسئول مبلغ یاد شده را «به حساب یک صراف واریز کرده بود» و روز سه‌شنبه قصد داشت از کشور خارج شود.

تسنیم افزوده که «مسئول صرافی نیز در جریان رسیدگی به این پرونده بازداشت و حسابی که پول به آن واریز شده، نیز مسدود شده است».

از سوی دیگر، خبرگزاری شانا که وابسته به «روابط عمومی وزارت نفت» است، در خبری مبهم اعلام کرده که در جریان حسابرسی مالی یکی از «شرکت‌های فرعی لایه ۲ پیمانکاری وزارت نفت»، مشخص شده که «مبالغ قابل توجه ارزی»، حدود یک سال در حساب یک صرافی طرف حساب این شرکت باقی مانده و با دخالت دادسرای مبارزه با جرائم پولی بانکی و وزارت اطلاعات، «از سوءاستفاده های احتمالی» جلوگیری شد.

این خبرگزاری همچنین وجود عنوان «مدیر مالی» در ساختار وزارت نفت را تکذیب کرده و خبر منتشره توسط خبرگزاری را کذب و ساخته و پرداخته برخی افراد خاص دانسته است.

این دومین بار در ماه‌های گذشته است که ماموران وزارت اطلاعات وارد پرونده‌های برخی از مدیران نفتی می‌شوند.

در ماه‌های گذشته شماری از نمایندگان اصول‌گرای مجلس خبر داده بودند که برخی از «مسئولان» دفتر وزیر نفت از طریق چند کارتخوان موجود در دفتر، از مدیران شرکت‌های نفتی و گازی رشوه دریافت کرده و این مبالغ به حساب‌های شخصی برخی کارکنان دفتر واریز می‌شد.

در همین حال ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد در مجلس، گفته بود که ماموران امنیتی سه کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی و همچنین مقداری ارز و طلا در دفتر وزیر نفت پیدا کردند.

با این حال وزارت اطلاعات ادعای کشف مقادیری طلا در دفتر وزیر نفت و همچنین انتقال ده میلیارد تومان پول به این حساب‌ها از طریق کارت‌خوان‌ها را تکذیب و اعلام کرده که بررسی‌ها درباره رقم جابه‌جایی پول ادامه دارد.

وزارت اطلاعات همچنین گفته این اقدام توسط یک کارمند «قراردادی» انجام شده و این وزارتخانه با او «برخورد» کرده است.

نظرات