Loading...

کلیک‌باز: بازی جدید هری‌پاتر به شیوه پوکمون‌گو

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

این هفته از جدیدترین بازی واقعیت افزوده هری پاتر خواهیم گفت. از رباتی رونمایی می‌کنیم که با الهام از اوریگامی می‌تواند اشیاء مختلف را بلند کند. یک دستیار صوتی بدون جنسیت را معرفی می‌کنیم و پهپادی را می‌بینیم که با الهام از حشرات ساخته شده است.

بازی هری‌پاتر: اتحاد جادوگران

حق نشر عکس NIANTIC/WARNER BROS

شرکت نیانتیک، سازنده بازی واقعیت افزوده مشهور پوکمون گو، بازی جدید «هری پاتر: اتحاد جادوگران» را در سال جاری ارائه خواهد داد.

به نظر می‌رسد وارنر برادرز، غول هالیوودی تولیدکننده فیلم‌های هری پاتر، بهترین روش برای همه‌گیر شدن بازی هری پاتر را، یک اپ واقعیت افزوده به روی گوشی می‌داند و قصد دارد که از شیوه موفقیت پوکمون گو پیروی کند.

به گفته شرکت نیانتیک، در این بازی بازیکن‌ها علاوه بر یادگیری وردهای جادویی و معجون‌ها و کشف وسایل مرموز، با مرگ‌خواران و هیولاهای افسانه‌ای و شخصیت‌های متعددی روبه‌رو می‌شوند. همه این اتفاقات به صورت واقعیت افزوده در حین گشت‌وگذار در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد.

در حال حاضر امکان نام‌نویسی برای دریافت بازی به محض انتشار برای گوشی‌های اندروید فراهم شده و نسخه آیفونی آن در آینده نزدیک و در سال جاری میلادی ارائه خواهد شد.

نر‌م‌ربات اوریگامی

حق نشر عکس MIT

پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یک نرم‌ربات الهام‌گرفته از اوریگامی ساخته‌اند که می‌تواند اشیای صد برابر سنگین‌تر از خود را بلند کند.

در ویدیوی منتشرشده به دست پژوهشگران آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر می‌بینیم که این ربات می‌تواند چیزهایی چون سیب، بطری، قفل و عروسک را بردارد.

این ربات که از نظر ظاهری به یک گل نارنجی شباهت دارد و می‌تواند با ایجاد خلاء، اشیاء را به داخل خود بکشد. در طراحی این ربات از هنر ژاپنی تا کردن کاغذ یا اوریگامی الهام گرفته شده است.

مزیت این نرم‌ربات نرم این است که می‌تواند اشیایی با اشکال نامنظم و ظریف را بردارد.

در سال‌های اخیر کار در حوزه‌ای که “رباتیک نرم” نامیده می‌شود، رو به افزایش است و ربات‌های با انعطاف‌پذیری بالا، نسبت ربات‌های دیگر، برتری بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید:

دستیار صوتی بی‌جنسیت

با Q، نخستین دستیار صوتی بی‌جنسیت آشنا شوید. صدایی که ممکن است روزی از الکسای آمازون یا سیری اپل شنیده شود.

هدف پشت Q این است که به بلندگوهای هوشمند و فناوری هوش مصنوعی، صدایی بدون گرایش جنسیتی بدهد.

گروه سازنده Q از زبان‌شناسان، کارشناسان و طراحان صدا تشکیل شده است. این گروه معتقدند با توجه به افزایش کاربرد دستیارهای صوتی در زندگی، شرکت‌ها به سویی پیش می‌روند که کاربران بتوانند احساس راحتی بیشتری با صدای این دستیارها داشته باشند. تا کنون از صداهای مردانه در نقش‌هایی چون اپ‌های بانکی و بیمه استفاده شده و از صداهای زنانه بیشتر در بخش خدمات یا راهنمایی استفاده می‌شود.

صدای Q به گوش بدون جنسیت می‌رسد گویا که یک مرد یا زن معمولی آمریکایی سخن می‌گوید. به این صدا گوش کنید:

گام بعدی Q این است که شرکت‌های بزرگی مثل اپل، گوگل و مایکروسافت را به استفاده از این صدا به عنوان گزینه سوم تشویق کند.

پهپاد حشره‌ای

حق نشر عکس MetaFly

اگر از دیدن پهپادهای ۴ ملخی خسته شده‌اید، متافلای ممکن است پهپادی باشد که شما را مجذوب و محیط را کمی ترسناک کند.

MetaFly در ظاهر شبیه ربات پرنده حشره‌ای شکل است که به جای چرخاندن ملخ‌ها و پره‌ها مانند یک حشره در دنیای واقعی بال می‌زند.

این بدان معناست که می‌تواند در فضای بسته یا باز حرکت کند. محدوده حرکت متافلای صد متر است اما طول مدت پرواز این ربات ۱۰ گرمی تنها هشت دقیقه است و برای شارژ مجدد تنها به ۱۲ دقیقه زمان نیاز دارید.

سرعت این پهپاد به هجده کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply