Loading...

گفت‌وگوی عرب و فتاحی در برنامه نود/ عرب به فتاحی: شما به وظیفه خود عمل نکردید!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس و سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ رو خط برنامه نود آمدند.

به گزارش وبسایت نود، در برنامه دوشنبه 22 بهمن نود، در رابطه با حواشی به وجود آمده پیش از شروع بازی پرسپولیس و فولاد در اهواز، ابتدا سعید فتاحی روی خط برنامه آمد و با عادل فردوسی‌پور به گفت و گو پرداخت.

فتاحی در پاسخ به سوالی فردوسی‌پور درباره حواشی پیش آمده در اهواز گفت: هفته گذشته استان‌داری خوزستان برای سازمان لیگ جهت تغییر زمان برگزاری این بازی به دلیل حساسیت‌های پیش آمده در شهر اهواز درخواست داد که ما مخالفت کردیم. زیرا پرسپولیس در جام حذفی بازی عقب افتاده ای با پدیده دارد و باید در آسیا هم بازی کند و تقویم فشرده ای دارد. 

فردوسی‌پور: مشکل امنیتی بود یا مساله دیگری بود؟ 
فتاحی:
مساله امنیتی بود. همه جای دنیا هم این اتفاق می افتد. مثلا فرانسه نیم ساعت قبل از شروع بازی اعلام کرد بازی اش لغو شده. ما(سازمان لیگ) به شورای تامین اعلام کردیم با توجه به فشردگی تقویم این امکان نیست که زمان بازی را تغییر دهیم و لطفا اگر امکان برگزاری این بازی نیست آن را به شهر دیگری در همین استان خوزستان منتقل کنید. حتی قانون پیش بینی این مساله را کرده. فدراسیون و سازمان لیگ برگزار کننده بازی است و برقراری نظم و امنیت بر عهده شورای تامین و نیروانتظامی است و این موضوع به ما مربوط نمی‌شد که بازی را لغو کرده باشیم.

فردوسی‌پور: بحثی که مطرح است، مثلا بیرانوند گفته است که به او ده دقیقه قبل از بازی گفتند این بازی برگزار نمی‌شود. حتی به به داوران گفته شده لباس عوض نکنند!
فتاحی:
شب قبل از بازی مسئولان برگزاری گفتند امکان برگزاری مسابقه وجود ندارد و شورای تامین به ما گفت پس از راهپیمایی بازی برگزار شود. بنده بلافاصله با عرب تماس گرفتم و مراتب را اطلاع دادم. زیرا ایشان مسئول حراست وزارت ورزش بوده و کار امنیتی کرده و به این مسائل آگاه است و سلسله مراتب را می داند. باشگاه پرسپولیس هم در جواب گفت به جز تاریخ 21 بهمن(روز بازی) هرگز در تاریخ دیگری بازی نمی‌کنیم. من هم با استاندار خوزستان آقای شریعتی تماس گرفتم و قرار شد در همان 21 بهمن بازی برگزار شود. به همراه همه مسئولان هم در ورزشگاه مستقر شدیم و هیچ مشکلی هم نبود.
تا ساعت 13 که اطلاع دادند مشکلی امنیتی به وجود آمده. آقای فردوسی‌پور جان مردم مهم تر از برد و باخت هاست و بنده و سازمان لیگ به هیچ وجه تصمیم گیرنده درباره مسائل امنیتی نیستیم. به ما اعلام کردند صبر کنیم تا بررسی های لازم را انجام دهیم. حتی هواداران را به داخل راه ندادند. تا لحظه ای که اتوبوس پرسپولیس وارد ورزشگاه شد. به فولادی ها هم همین موقع اطلاع دادیم شاید بازی برگزار نشود. تیم پرسپولیس به ورزشگاه رسید. برق منطقه هم قطع شده بود. بنده به برانکو و آقای قنبرپور گفتم برق منطقه قطع شده است . با پرس و جو ها فهمیدیم برق کل منطقه قطع شده بود نه فقط ورزشگاه. 
تیم فولاد همان زمان وارد رختکن شد و بازیکنان با نور موبایل شروع به تعویض لباس کردند. در این موقع با برانکو صحبت کردم زیرا دیدم حضور آن ها در اتوبوس طولانی شد اتوبوس هم در آن فضای بسته دود کرده بود شرایط در شان این تیم نبود. از برانکو خواستم به همراه تیم به نیمکت بیایند. و در فضای باز باشند. همچنین به برانکو گفتم هنوز برگزاری بازی مشخص نیست. آقای قنبرپور هم آنجا بود. آقای عرب نبود.
بنده به ایشان گفتم اگر می‌بینید شرایط برای شما مساعد نیست من می‌توانم به دلیل نبود برق، صورت جلسه کنم تا بازی لغو شود. برانکو هم گفت نهبه هیچ وجه و هرطور شده بازی را برگزار کنیم. برای من جای سوال است که بنده که همه کارهای قانونی که باید را انجام داده ام چرا تا این حد مقصر قلمداد می‌شوم. 

در این لحظه ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس روی خط برنامه آمد.
فردوسی‌پور: آقای عرب چه شد که این هجمه‌ها و انتقادات سوی فتاحی سرازیر شد؟ شما در اهواز فوتبالی باختید؟
عرب:
بحث برد و باخت مطرح نیست. بحث مسائل حاشیه ای و غیر حرفه است. شب بازی هماهنگی ها انجام شد و تمام نهاد های ذی صلاح صورت جلسه کردند تا بازی برگزار شود و تمام! گفتند بازی باید برگزار شود. اما 10 شب با بنده تماس گرفتند و گفتند جابجا کنید. گفتم چرا؟ و باقی ماجرا را هم که آقای فتاحی گفتند. شورای تامین می تواند بازی را لغو کند نه جابجا! به آقای فتاحی هم گفتم شما اجازه جابجایی ندارد. پرسپولیس تیم بزرگی است. ما با لغو بازی موافق بودیم اما جابجایی آن نه. اگر یک روز هم عقب می انداختیم این دومینوی تغییرات تا انتهای لیگ ادامه پیدا می کرد و ما اذیت می‌شدیم. گذشت و خبری نشد و با خیال راحت به کار ادامه دادیم. من اصلا این مسائل را به تیم انتقال ندادم تا تمرکز تیم به هم نخورد. فردای آن روز (روز بازی) 9 صبح آقای فتاحی به من گفت بازی برگزار نمی شود و من کماکان به تیم اطلاع ندادم. تا اینکه با بیرانوند تماس گرفته می‌شود و به ایشان اطلاع داده می شود! شما دیدید چقدر عصبانی شده بود. 

فردوسی‌پور: این هجمه ای که حتی از طرف آقای خمارلو به فتاحی وارد شده است درست است؟ ایشان چه قصوری داشته است؟ گویا پرسپولیس در بحث داوری هم متضرر شده بود. 
عرب:
لطفا این سیستم VAR را هرچه زودتر راه بیندازید! ما هر همکاری که بتوانیم برایش انجام می‌دهیم.
برگزاری مسابقات روند خاص خودش را دارد. از چند هفته قبل جدول را به ما می دهند و ما هماهنگی های لازم را انجام می دهیم. شب قبل از بازی همه چیز صورت جلسه شده بود. اما 10 صبح به دروازه بان ما زنگ زدند و اطلاع دادند که بازی باید لغو شود و به زمان دیگری موکول شود. من نمی دانم چه کسی زنگ زده است. حرف دروغی هم نگفته است اما ما نمی‌خواستیم به تیم انتقال دهیم تا تمرکز بچه ها حفظ شود. تیم با ناراحتی با مشکلات مربوط به اتوبوس و قطعی برق وارد استادیوم شد.
اما انتقادی که به آقای فتاحی وارد است: وقتی برنامه ای می‌ریزید باید از آن برنامه دفاع کنید. ایشان در جلسه شورای تامین به وظیفه خود عمل نکرده و از برنامه ای که ریخته شده بود دفاع نکرده است. ایشان باید می‌گفت مسابقه برنامه ریزی شده و تیم بزرگ پرسپولیس از تهران به اهواز آمده و بازی باید برگزار شود. لطفا با تیم ما بازی نکنید. شما باید جلوی لغو بازی می ایستادید. 

1004

0 Comments

Add Yours →

Leave a Reply