یک متهم در تهران به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد

اهمیت موضوع:
, یک متهم در تهران به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, یک متهم در تهران به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, یک متهم در تهران به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, یک متهم در تهران به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز, یک متهم در تهران به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد, آخرین اخبار ایران و جهان و فید های خبری روز
Loading...

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم برای تعدادی از متهمان جرائم اقتصادی خبر داد. بر اساس این احکام یکی از متهمان این پرونده ها در کنار سایر مجازات ها به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام محکوم شد. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه ۱۳۹۸، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت یک تن از متهمان پرونده جرائم اقتصادی به ۵۰ ضربه شلاق در ملا عام خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی گفت: آقای مسلم بلال پور به اتهام مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی و حیف و میل سرمایه عده‌ای از مردم حاشیه نشین شهرستان قم که پرونده‌ای در مورد آن تشکیل شد و از استان قم به تهران و به شعب ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی ارجاع شده بود به عنوان متهم ردیف اول به ۲۰ سال حبس و ۵۰ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شد.

وی افزود: متهم ردیف دوم این پرونده خانم محبوبه صادقی هم به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شد که همچنین هر دو این افراد به ضبط اموال ناشی از جرم و رد مال به شکات محکوم شدند.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

نظرات