۴۳۴ نفر مشکوک به کُرونا در قم؛ «آستان حضرت معصومه»: سازه‌ی حرم آنتی‌باکتریال است!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم می‌گوید ۴۳۴ نفر مشکوک به ویروس کُرونا در بیمارستان‌های قم بستری شده‌اند! با این حال، اما نه تنها قم قرنطینه نشده، بلکه روابط عمومی «آستان حضرت معصومه» به ضدعفونی کردن حرم و ضریح انتقاد و اعلام کرد که سازه‌های حرم آنتی‌باکتریال بوده و سد محکمی در مقابل اپیدمی کُروناست!

علی ابرازه قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم عصر امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه در تازه‌ترین گزارش خود از آمار مبتلایان به کُرونا در این شهر، اعلام کرد که ۴۳۴ نفر مشکوک به ویروس کُرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند.

دو روز پیش تعداد افراد مشکوک به کُرونا در قم ۳۲۰ نفر اعلام شده بود و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس، باعث تعیین چهارمین بیمارستان مخصوص مبتلایان شد. اکنون به گفته‌ی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، علاوه بر بیمارستان‌های کامکار، فرقانی و «امام رضا» با مجموعا حدود ۷۰۰ تختخواب، بیمارستان «علی‌ابن ابیطالب» هم آماده خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کُروناست.

افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کُرونا در کنار این واقعیت مهم که اغلب مبتلایان از شهر قم گذر کرده یا با شهروندان قم در ارتباط بودند، تا کنون هیچ تغییری در روند سیاست‌گذاری و اجرای قرنطینه‌ی این شهر و همچنین تعطیلی امامزاده‌ها نداشته است. در طول ۷ روز اعلام ورود کُرونا به قم با بی‌تدبیری مقامات و فشار حوزوی‌ها و مُلایان نادان و خشک‌مغز، این ویروس خطرناک به استان‌های مختلف کشور یعنی تا کنون ۱۸ استان صادر شده است!

با اینکه حتی شورای تأمین قم دستور به ضدعفونی ضریح و «امامزاده معصومه» داد ولی عده‌ای حتی میله‌های اطراف مقبره را برداشته‌اند و بی‌اعتنا به اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم در این حرم، نماز جماعت خوانده‌اند!

کار به جایی رسیده که روابط عمومی «آستان حضرت معصومه» با انتشار بیانیه‌ای تُند و متکی بر سخنان بی‌پایه، مصوبه شورای تأمین استان قم مبنی بر ضدعفونی کردن حرم و ضریح را ناشی از «عدم شناخت ساختارهای اصیل ایمانی اسلام» دانسته و اعلام کرده که سازه‌های حرم آنتی‌باکتریال بوده و سد محکمی در مقابل اپیدمی کُرونا است!

همزمان با این واکنش، ویدئوهایی در فضای مجازی از فوت‌کردن علامه حسن‌زاده آملی به نیت شفا در یک بطری آب معدنی و تشکیل دسته‌های زنجیرزنی به منظور قدرت‌نمایی در مقابل کُرونا و مقابله با تعطیلی اجتماعات مذهبی منتشر شده است! کاربران فضای مجازی، بازیچه قرار گرفتن جان مردم برای اثبات کارکرد خرافاتی را که حکومت ۴۰ سال است به نام دین و مقدسات به مردم قالب کرده به شدت مورد انتقاد قرار می‌دهند.

Loading...
نظرات